Czy 1 maja są otwarte pizzerie? Czy pizzerie są czynne?

1 maja od wielu lat jest w Polsce dniem ustawowo wolnym od pracy w czasie którego większość branż nie pracuje. Wiele osób zastanawia się jednak czy pizzerie są otwarte 1 maja. Czy można zamówić pizzę 1 maja? Które pizzerie są otwarte?

 

Jeśli zastanawialiście się czy pizzerie działają 1 maja to mamy dla Was dobre wiadomości. Gastronomia jest jedną z tych branż, które mimo świąt pracują zwykle normalnie. No chyba że pracować zabronią im politycy, to wtedy nie.
 
1 maja nie jest tutaj wyjątkiem. Czy 1 maja pizzerie są otwarte? W większości przypadków – tak. Otwarte są zarówno małe lokalne pizzerie niesieciowe, jak i restauracje prowadzone przez duże sieciówki.
 
Pozamykane są zwykle te lokale, które znajdują się na terenie galerii handlowych, które 1 maja są zwykle nieczynne chociaż nie jest to regułą. Czy Wasza ulubiona pizzeria jest otwarta 1 maja najlepiej dowiedzieć się samemu po prostu wybierając numer do pizzerii i sprawdzając czy ktoś podniesie słuchawkę.
 
Podsumowując: czy pizzerie są otwarte? Mimo święta i dnia ustawowo wolnego od pracy w dniu 1 maja większość pizzerii pracuje normalnie, a nawet czasem trochę dłużej by sprostać ilości zamówień składanych przez klientów.

 
Polecamy również: