Czy w Katarze można pić alkohol? Czy alkohol jest legalny?

Dzięki awansowi piłkarskiej reprezentacji w piłkę nożną na mundial w Katarze wielu Polaków chce odwiedzić Katar. Turyści planujący wyjazd do Kataru często zastanawiają się czy w Katarze wolno pić alkohol. Czy wolno pić alkohol w Katarze? Czy w Doha można pić alkohol na ulicy? Czy alkohol jest legalny w Katarze? Od ilu lat?

 

Jeśli planujecie wyjazd do Kataru i ślepo zaufaliście jednemu z potężnych dziennikarzy sportowych to mamy dla Was dobre wiadomości: nie miał racji. Piwko, a nawet inny alkohol, są dostępne w Katarze jednak ceny alkoholu są wysokie.
 
Alkohol w Katarze jest dostępny ale tylko w miejscach posiadających stosowne zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Najczęściej są to dobre restauracje w dobrych hotelach. W innych miejscach alkoholu nie ma. To że alkohol jest dostępny w Katarze wiąże się jednak z pewnymi obostrzeniami.
 
Czy w Katarze wolno pić alkohol na ulicy? Nie! Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest kategorycznie zabronione. Co więcej – w Katarze nie wolno być pijany w miejscu publicznym. Lokalne służby bardzo rygorystycznie podchodzą do egzekwowania tych przepisów.
 
Kara za picie w miejscu publicznym oraz bycie pijanym w miejscu publicznym to w przeliczeniu mandat w wysokości nawet 3500 złotych albo nawet kara więzienia. Alkohol można kupić też w sklepach (QDC) ale trzeba mieć ku temu specjalne zezwolenie. Alkoholu nie można również przenosić poza drogą z miejsca w którym się go nabyło do miejsca docelowego. Najlepiej mieć przy sobie potwierdzenie tego, że alkohol ten nabyliśmy niedawno.
 
Od ilu lat alkohol w Katarze? By legalnie nabyć alkohol trzeba mieć 21 lat. Być może w czasie trwania mistrzostw w piłce nożnej 2022 przepisy alkoholowe w Katarze będą wyjątkowo zliberalizowane na czas ich trwania ale sytuacja nie jest jeszcze jasna i potwierdzona. Wszelkich aktualnych informacji trzeba szukać na oficjalnych stronach katarskich ministerstw i służb.
 
Warto pamiętać, że do Kataru nie wolno przywozić alkoholu. Alkohol który chcemy wwieźć do Kataru zostanie skonfiskowany, a w najgorszym wypadku trafimy do więzienia.

 
Polecamy również: