Makarska pogoda październik. Jaka temperatura? Czy warto?

Październik to miesiąc w którym daleko jest już od sezonu turystycznego. Wiele osób uciekających przed tłumami zastanawia się czy Makarska w październiku to dobry pomysł. Czy Riwiera Makarska w październiku to ciepłe miejsce? Jaka jest pogoda i temperatura w Makarska w październiku? Sprawdźmy to!

 
Początek jesieni w październiku na Riwierze Makarskiej nie jest już najcieplejszym okresem w roku. Średnia temperatura z początkiem października to 24 stopnie Celsjusza.
 
Wraz z upływem tygodni średnia temperatura w mieście Makarska spada. W drugim tygodniu października średnia to 22 stopnie Celsjusza, w trzecim tygodniu 21 stopni Celsjusza, a pod koniec miesiąca średnia temperatura to już tylko 19 stopni Celsjusza.
 
Jeśli szukamy więc ciepłej destynacji turystycznej to Makarska w październiku nie jest idealnym miejscem. Nocy i wieczory w październiku bywają już chłodne, pojawiają się też dni pochmurne oraz można natrafić na opady deszczu.
 
Czy Makarska w październiku jest dobrym miejscem na wyjazd? Jeśli nie zależy nam na słońcu i upałach to nie ale jeśli szukamy spokojnego miejsca z umiarkowanymi temperaturami to w takim razie wyjazd może być ciekawy.

 
Warto przeczytać również: