Czy jest banknot 1000 euro? Jakie są banknoty euro?

Euro nie jest oficjalną walutą w Polsce, chociaż w Polsce można płacić w Euro. Kiedyś przyjdzie dzień w którym Polska przyjmie euro. Do tego czasu wielu obywateli naszego kraju nie miało jeszcze styczności z banknotami euro. Postanowimy więc dzisiaj odpowiedzieć na pytanie czy jest banknot 1000 euro i jakie banknoty euro są w obiegu. To coś dla tych, którzy nie podróżują.

 

Walutą euro posługują się już takie kraje jak chociażby Litwa, Niemcy, Austria, Holandia czy Francja. Euro nie ma za to na przykład w Czechach i na Węgrzech. Nie ma go też w Polsce dlatego nie każdy wie jakie banknoty euro są w obiegu.

 


Jakie banknoty euro można spotkać na rynku?

 
Banknoty euro w przeciwieństwie do monet euro wyglądają tak samo niezależnie od tego która drukarnia je wydrukowała i z którego pochodzą raju. W obiegu znajdują się banknoty kilku serii różniące się nieco swoim wyglądem.
 
W obiegu znajdują się banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 200 oraz 500 EUR. Jeśli zastanawiacie się czy jest banknot o nominale 1000 euro to musimy Was zmartwić – nie ma takiego banknotu.
 
Banknot o nominale 500 euro emitowane są obecnie jedynie przez dwa banki. Nie oznacza to, że istniejące banknoty euro przestały obowiązywać. Nie. Banknot 500 euro jest legalnym środkiem płatniczym tak samo jak inne stare banknoty euro.
 
Inną kwestią jest za to to, czy sprzedawcy Wam go zaakceptują. W krajach “zgniłego zachodu” istnieją już miejsca w których nie da się płacić gotówką, jak np. w Holandii.

 
Polecamy również: