Ile kosztuje zwiedzanie Jezior Plitwickich? Cena biletów wstępu 2023

Ile kosztuje zwiedzanie Jezior Plitwickich? Cena biletów wstępu 2023

Park Narodowy Jezior Plitwickich to jedna z największych atrakcji turystycznych w Chorwacji. Wiele osób jadących do Chorwacji zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie Jezior Plitwickich. Ile kosztują bilety wstępu na Jeziora Plitwickie? Jaka jest cena zwiedzania?

 

Chorwacja zdaje sobie sprawę z tego, że jeziora są jedną z największych atrakji w regionie dlatego też wstęp na zwiedzanie parku nie jest tani. Jest drogi. Ile kosztują bilety?
 
Wszystko zależy od tego kiedy chcemy zwiedzać Jeziora Plitwickie i na ile dni wstęp chcemy wykupić. Poza sezonem jest taniej, chociaż i tak jest drogo. Jakie są ceny?
 
W okresie od 1 stycznia do 31 marca i od 1 listopada do 31 grudnia koszt biletu normalnego to 80 HRK.
 
Od 1 kwietnia do 31 maja i od 1 października do 31 października wstęp kosztuje aż 180 HRK czyli absurdalną kwotę blisko 110 złotych. W sezonie turystycznym jest jeszcze drożej.
 
W sezonie od 1 czerwca do 30 września wejście na Jeziora Plitwickie jest ABSURDALNIE DROGIE i kosztuje 300 HRK przed 16:00 i 200 HRK po 16:00 (we wrześniu po 15).
 
W sezonie wejście na Jeziora Plitwickie przed 16 lub 15 to absurdalny koszt STU OSIEMDZIESIĘCIU ZŁOTYCH za bilet na jeden dzień.
 
Sposobem na oszczędność jest zakup biletu na dwa dni. Bilet na dwa dni w sezonie niskim to 120 HRK, w sezonie średnim 300 HRK, a w sezonie wysokim aż 450 HRK czyli 270 złotych za dwa dni.
 
Oczywiście są też bilety uglowe ale i tak są drogie. Cennik Jezior Plitwikich o którym piszemy pochodzi z początku 2022 roku więc jeśli jedziecie zwiedzać Jeziora Plitwickie dużo później to warto sprawdzić czy cennik jest aktualny na oficjalnej stronie. Warto przeczytać także: co zjeść w Chorwacji? Najlepsze dania chorwackiej kuchni.

 
Warto przeczytać również: