Jak dojechać pociągiem nad Balaton? Pociąg nad Balaton?

W czasach galopującego globalnego ocieplenia wiele osób decyduje się na korzystanie z transportu zbiorowego podczas swoich wakacyjnych wojaży. Wśród dbających o środowisko są też osoby, które zastanawiają się jak dojechać pociągiem nad Balaton. Czy da się dojechać pociągiem nad Balaton? Oto Balaton pociągiem.

 

Dojazd nad Balaton pociągiem nie jest łatwy ale nie jest niemożliwy. Warto jednak pamiętać, że dojazd na przykład z Gdańska nad Balaton pociągiem to przynajmniej kilkanaście godzin podróży koleją.
 
Jeśli chcemy pojechać pociągiem nad Balaton to najlepszym pomysłem jest kupienie biletu na samolot do Budapesztu i przejechanie z Budapesztu pociągiem nad Balaton. Osoby, które mają w życiu dużo czasu mogą zdecydować się na dojazd pociągiem do Budapesztu już z Polski.
 
Do Budapesztu z Polski jeżdżą z Warszawy, Katowic, Krakowa na dworzec Budapest-Keleti. Będąc w Budapeszcie musimy przejechać na dworzec Budapest-Déli Uberem, taksówką, metrem linii M2 lub autobusem linii 5.

 
Do miejscowości Siófok z Budapesztu dostaniemy się pociągiem z dworca Budapest-Déli. Podróż bez przesiadek potrwa w zależności od wybrnego pociągu od 1h20 do 2h i w kosztować będzie 2200 lub 2500 HUF.
 
Do miejscowości Balatonfüred dostaniemy się z dworca Budapest-Déli i podróż beu przesiadek potrwa około 2 godzin i kosztować będzie 2520 HUF.
 
Do miejscowości Keszthely dojedziemy pociągiem z dworca Budapest-Déli. Bezpośrednia podróż potrwa około 2h 40 minut i kosztować będzie 3130 HUF.
 
Rozkłady jazdy węgierskich kolei, aktualne cenniki oraz możliwość zakupu biletów dostępna jest na stronach jegy.mav.hu. Powyższe ceny pochodzą z cennika na 2022 rok.

 
Warto przeczytać również: