Pogoda nad Balatonem we wrześniu. Jaka jest temperatura?

Pogoda nad Balatonem we wrześniu. Jaka jest temperatura?

Wrześniowy wyjazd na wakacje to szansa na ucieczkę przed wysokimi cenami i tłumami wypoczywającymi w środku wakacji. Wiele osób zastanawia się czy warto jechać nad Balaton we wrześniu. Jaka jest pogoda nad Balatonem we wrześniu? Czy wrzesień nad Balatonem jest ciepły? Oto temperatury w Siofoku i Balatonfured we wrześniu.

 
Wrzesień jest miesiącem w którym średnia temperatura nad Balatonem zaczyna spadać. Z początkiem września średnia temperatura wynosi tu jeszcze 24 stopnie w Siofoku i 23 stopnie w Balatonfured, ale z każdym tygodniem robi się chłodniej.
 
Pod koniec września średnia temperatura w Siofoku to już tylko 19 stopni Celsjusza, a w Balatonfured jest średnio chłodniej o jeden stopień.
 
Tylko w pierwszej połowie września możemy liczyć na dość ciepłe wieczory i poranki nad Balatonem. Wraz z nadejściem jesieni mogą pojawić się intensywniejsze opady lub zachmurzenie.
 
Czy warto jechać nad Balaton we wrześniu? Jeśli zależy nam na dobrej pogodzie to wyjazd nad Balaton we wrześniu trzeba zaplanować na pierwsze tygodnie miesiąca. Pod koniec miesiąca nad Balatonem nie jest już tak ciepło jak chociażby w Egipcie, Turcji czy na Sycylii.
 
Wiele osób planujących wyjazd nad Balaton we wrześniu zainteresują również informacje o tym ile stopni ma woda w Balatonie we wrześniu.

 
Warto przeczytać również: