Pogoda nad Balatonem w sierpniu. Jaka jest temperatura?

Pogoda nad Balatonem w sierpniu. Jaka jest temperatura?

Sierpień to szczyt sezonu wakacyjnego i okres w którym jezioro Balaton w Węgrzech cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób zastanawia się jaka jest pogoda nad Balatonem w sierpniu. Czy sierpień jest ciepły nad Balatonem? Jaka jest temperatura w miejscowościach takich jak Siofok i Balatonfured? Zobaczmy!

 

Czy warto jechać nad Balaton w sierpniu? Jeśli zależy nam na upalnej pogodzie to zdecydowanie tak. Początek sierpnia to nad Balatonem najcieplejszy okres w roku.
 
Z początkiem miesiąca średnia temperatura w Siofoku sięga nawet 27 stopni Celsjusza. W położonym po drugiej stronie jeziora Balatonfured również jest upalnie – średnio 26 stopni Celsjusza.
 
W sierpniu nie są zaskoczeniem dni w których temperatura skacze nawet powyżej 30 stopni Celsjusza. Od połowy sierpnia nad Balatonem zaczyna się robić chłodniej.
 
Pod koniec miesiąca średnia temperatura w Siofoku to już tylko 24 stopnie Celsjusza, a w Balatonfured 23 stopnie Celsjusza.
 
W sierpniu, a zwłaszcza w pierwszej jego połowie, możemy spodziewać się ciepłych wieczorów i poranków, niezbyt dużej liczby opadów atmosferycznych i dużej ilości słońca.
 
Podsumowanie: czy warto jechać nad Balaton w sierpniu? Sierpień to najcieplejszy miesiąc nad Balatonem. Osoby chcące wybrać się nad węgierskie jezioro zainteresuje pewnie również średnia temperatura wody w Balatonie w sierpniu.

 
Warto przeczytać również: