Czy w Rotterdamie jest metro? Cena metra w Rotterdamie

Rotterdam nie kojarzy się z miejscem najczęściej wybranym na wakacyjny wyjazd dlatego też wiedza o Rotterdamie nie jest powszechna. Wiele osób planujących wyjazd do Rotterdamu zastanawia się czy w Rotterdamie jest metro. Ile kosztuje metro w Rotterdamie? Jaka jest cena biletu na przejazd metrem w Rotterdamie? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawiacie się czy w Rotterdamie jest metro to odpowiedź brzmi: oczywiście tak. Metro w Rotterdamie zostało uruchomione w 1968 roku. Obecnie na metro w Rotterdamie składa się pięć linii oznaczonych literami A, B, C, D i E.
 
Łączna długość systemu metra w Rotterdamie to obecnie 100,6 kilometra długości, a w mieście jest aż 70 stacji. Warto jednak pamiętać, że znaczna część systemu to kolej naziemna, a nie podziemna.
 
Ile kosztuje metro w Rotterdamie? Jeśli chcemy przejechać się metrem i komunikacją publiczną w Rotterdamie mamy do wyboru najprostszy sposób czyli zakup i doładowanie karty OV. Opłata początkowa w metrze w Rotterdamie to 1,01 EUR po stawce normalnej i 0,67 po ulgowej, przejazd kilometra to odpowiednio 0,155 i 0,102 EUR.
 
Istnieją też opcje biletów turystycznych lub czasowych. Bilet dzienny RET to koszt 9 EUR, jednodniowy bilet turystyczny to koszt 14,50 EUR. Szczegółowe i zawsze aktualne cenniki dostępne są na stronie ret.nl.

 
Polecamy również: