Gdzie w Amsterdamie wyjść na dach? Punkty widokowe TOP lista

Holandia, a co za tym idzie również Amsterdam, nie należy do górzystych terenów i jeśli chcemy popatrzeć na panoramę Amsterdamu to nie mamy możliwości wspięcia się na żadną górkę. Nie znaczy to oczywiście, że w Amsterdamie nie ma punktów widokowych. Są! Gdzie w Amsterdamie wyjść na dach? Gdzie są tarasy, kawiarnie i restauracje z widokiem na Amsterdam? Oto punkty widokowe w Amsterdamie.

 


Dach NEMO Science Museum


 
Jeden z najbardziej znanych punktów widokowych w Amsterdamie to dach muzeum NEMO Science. Duży plac zapewnia ładny widok na miasto. Możemy tu podziwiać plenerowe wystawy, albo wybrać się do restauracji. Wejście na dach jest bezpłatne. Możliwe jest jednak tylko w dni z ładną pogodą. Czynne od 10 do 17:30 od wtorku do niedzieli. W poniedziałku czynne tylko w dni wolne od szkoły.

 


Punkt widokowy A’DAM Lookout

 
Kolejna wielka atrakcja Amsterdamu to punkt widokowy A’DAM Lookout znajdujący się przy Overhoeksplein 5. Niestety nie jest to atrakcja darmowa. Wstęp to koszt 14,50 EUR za bilet normalny kupiony online i 16,50 za bilet kupiony w kasie. Na miejscu taras widokowy, restauracja i bar z widokiem na miasto, a także atrakcja dla odważnych – huśtawka zawieszona na wysokości prawie 100 metrów.

 


Bar Sky Lounge Amsterdam


 
Amsterdam obfituje w kawiarnie, bary i restauracje z widokiem na miasto. Jednym z bardziej popularnych miejsc jest Sky Lounge Amsterdam. Lokal znajduje się na dachu budynku pod adresem Oosterdoksstraat 4. W menu zestawy przekąsek, kanapki, sushi, dania główne w cenach w granicach 12-70 EUR.

 


Kawiarnia Blue Amsterdam


 
Dla osób z niższym budżetem kawiarnia Blue Amsterdam na dachu kompleksu handlowego Winkelcentrum Kalverpassage pod adresem Singel 457. W karcie m.in. zestaw dnia zawierający napój, zupę, kanapkę i kawę lub herbatę za 21 EUR, śniadania w granicach 10 EUR, zupy po 8, a sałatki po 10-13 EUR. Kawiarnia czynna krótko – od 10 do 17 od wtorku do soboty i od 11 do 17 w niedziele i poniedziałek.

 


Floor 17


 
Jeśli nie lubicie tarasów widokowych i barów to dobrym miejscem na obserwowanie widoku na Amsterdam jest restauracja Floor17 przy Staalmeesterslaan 410. W menu restauracji lunch w granicach od 13 do 17 EUR, przekąski w okolicach 15-17 EUR, a także menu degustacyjne składające się z 3, 4 lub 5 dań w cenach odpowiednio 52, 58 i 65 EUR. 7 daniowe menu wraz z wine paring to koszt 109 EUR.

 


W Lounge w W Amsterdam


 
Kolejny bar z widokiem na Amsterdam to W Lounge na tarasie luksusowego hotelu W Hotel Amsterdam. To jedno z lepszych miejsc w mieście chociaż ceny, jak na Amsterdam, nie należą do najwyższych. Koktajle w okolicach 15-20 EUR, kawa już od 4 EUR. Desery po 16 EUR. Adres to Spuistraat 175.

 


Restauracja Canavas


 
Kolejnym miejscem w którym podziwiać można widok na Amsterdam jest restauracja Cenvas w Volks Hotelu w Amsterdamie. Znajdujący się na siódmym piętrze Cenvas nie należy do najdroższych lokali w mieście. Lunch czy dania główne już w cenie do 12-20 EUR, sałatki po 11-12 EUR. W ofercie również śniadania. W normalnych czasach restauracja czynna jest od 12:00 do 3 w nocy.

 


Juniper & Kin. Kitchen Garden & Bar


 
Jak łatwo zauważyć w Amsterdamie znajdziemy wiele barów i restauracji z widokiem na miasto. Oto kolejny przy Amstelvlietstraat 4c. Poza widokiem na miasto Juniper & Kin kusi naprawdę ładnym wnętrzem i ciekawą kartą dań i drinków. W karcie m.in. menu szea kuchni w granicach 50 EUR, napoje od 4,50 za herbatę, 5,50 za kawę, od 5 EUR za piwo, po około 12-15 EUR za drinki, więc nie jest tu przesadnie drogo.

 


Twenty Third Bar

 
Kolejna barowa propozycja to Twenty Third Bar przy Ferdinand Bolstraat 333. Jeśli chodzi o cenę drinków w menu to bar jest jednym z nieco droższych. Koszt to od 18 do 20 EUR za drinki z autorskiej karty i po 15-20 EUR za drinki bardziej klasyczne. Co ciekawe Twenty Third Bar serwuje te szampana na kieliszki.

 


Dakterras GAPP w Hotelu Casa


 
Ogródek na dachu budynku pod adresem Eerste Ringdijkstraat 4 to miejsce w którym znajdziemy bar Dakterras GAPP w Hotelu Casa Amsterdam. Ogródek otwarty jest dla klientów w okresie od marca do października. W karcie zarówno jedzenie, jak i najróżniejsze piwa craftowe.

 


SkyBar 747


 
Na zakończenie jeszcze jedna ciekawa atrakcja widokowa dla osób wybierających się do Amsterdamu. Skybar 747 to bar widokowy położony przy lotnisku Schiphol Airport pod Amsterdamem. Z baru ulokowanego w bezpośredniej bliskości lotniska możemy sobie popatrzeć na jego okolicę. Adres baru to Schipholweg 275, 1171 PK Badhoevedorp. Czynne od 13 do 17:00 w piątki, soboty i niedziele.

 
Polecamy również: