Czy do Argentyny potrzebna jest wiza? Czy trzeba wizę?

Argentyna nie należy do najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów z Polski dlatego też wiele osób planujących wyjazd do Argentyny zastanawia się czy do Argentyny potrzebna jest wiza. Czy Polacy muszą mieć wizę do Argentyny? Czy wiza do Argentyny jest konieczna przy wyjeździe turystycznym? Sprawdźmy to!

 

Wiele osób szykujących wakacje w Argentynie wie już czy do Argentyny potrzebny jest paszport. Czy kolejnym dokumentem, który trzeba mieć do Argentyny jest też wiza?
 
Czy Polacy potrzebują wizy do Argentyny? To zależy. Osoby wybierające się na turystyczny wyjazd nie potrzebują wizy do Argentyny. Polacy mogą pojechać do Argentyny bez wizy pod warunkiem, że długość ich pobytu nie przekroczy 90 dni.
 
Warto jednak pamiętać, że wybierając się do pracy lub w różnych innych celach może okazać się, że wiza będzie potrzebna. Osoby jadące do Argentyny w celach innych niż turystyczne powinny skontaktować się z ambasadą Argentyny i ewentualnie wyrobić sobie dokumenty.
 
Podsumowanie: czy do Argentyny potrzebna jest wiza? Jeśli wybieramy się na urlop i nasz wyjazd potrwa krócej niż 90 dni to wiza do Argentyny nie jest potrzebna.

 
Polecamy również: