Jaki jest wiek emerytalny w Holandii? W jakim wieku emerytura Holandia

Niekorzystne zmiany w kierunku którym idzie Polska sprawiają, że wielu Polaków zastanawia się nad wyprowadzką i podjęciem dobrze płatnej pracy w krajach zachodniej Europy. Jednym z tych krajów jest Holandia. Wiele osób chcących pojechać do pracy do Holandii zastanawia się jaki jest wiek emerytalny w Holandii. W jakim wieku przechodzi się na emeryturę w Holandii? Ile trzeba mieć lat by przejść na emeryturę w Holandii?

 
Holandia jest jednym z krajów kojarzącym się z wszechobecną równością i jeśli chodzi o wiek emerytalny równość to nie tylko puste słowa i obietnice polityków. Jeśli chodzi o wiek emerytalny w Holandii to żadna grupa społeczna nie jest dyskryminowana, żadna nie jest uprzywilejowana, żadna nie żywi się kosztem reszty społeczeństwa. Wiek emerytalny w Holandii jest równy dla mężczyzn i kobiet! Jak to wiek?
 
W 2018 roku wiek emerytalny w Holandii wynosił 65 lat dla kobiet i mężczyzn. Ze względu na powszechny dobrobyt i wydłużającą się przewidywalną długość życia Holendrów wiek emerytalny, bez protestów odpowiedzialnej części społeczeństwa, został podniesiony i w 2021 roku wynosił 66 lat i 4 miesięcy, a w 2022 roku 66 lat i 7 miesięcy.
 
W związku z dalszym wydłużaniem się przewidywanej długości życia i coraz lepszymi warunkami w Holandii wiek emerytalny zostanie podniesiony do 66 lat i 10 miesięcy w 2023 roku, 67 lat w 2024 roku, 67 lat i 3 miesięcy w 2028 roku, 68 lat w 2040 roku, a w 2060 roku ma wynieść 69 lat i 6 miesięcy.
 
Podsumowanie: równość, brak uprzywilejowania i troska o przyszłość narodu w Holandii nie są tylko czczymi zapewnieniami, a powszechną praktyką. Wiek emerytalny w Holandii jest równy dla wszystkich i – wraz z podniesieniem poziomu życia – wciąż podnoszony.

 
Polecamy również: