Czy do muzeum Auschwitz można wejść w krótkich spodenkach?

Wielu turystów wybierających się na zwiedzanie muzeum Auschwitz-Birkenau w okresie gdy słupek rtęci osiąga w Polsce wysokie kreski zastanawia się czy do czy do Muzeum Auschwitz można wejść w krótkich spodenkach? Sprawdźmy więc jak wygląda zwiedzanie Auschwitz i ubranie.

 

Od dłuższego już czasu w Polsce lata stają się coraz bardziej gorące. Nie są dla nikogo zaskoczeniem temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza, a nawet temperatury jeszcze wyższe. Zwłaszcza w słońcu w letnich miesiącach w Polsce jest gorąco. Lato to też czas urlopów i czas najlepszy na zwiedzanie dlatego też wiele osób zastanawia się czy na zwiedzanie muzeum Auschwitz musi ubierać się w długie ubrania w środku lata.
 
Czy można jechać do Auschwitz w krótkich spodniach? Przeglądając regulamin muzeum można natrafić na zapis “Odwiedzających obowiązuje ubiór stosowny do charakteru miejsca” ale nie ma tu żadnych konkretnych szczegółów.

 

 
W regulaminie nie ma też zakazu ubierania ubrań z krótkimi rękawami czy krótkimi nogawkami. Przeglądając zdjęcia wykonane na terenach muzeum w okresie letnich wykonane przez najróżniejszych zwiedzających widać na nim osoby w krótkich ubraniach zarówno płci męskiej jak i płci żeńskiej.
 
Co to oznacza? Wnioskując z całej gamy najróżniejszych zdjęć opublikowanych w internecie wynika ni mniej ni więcej to, że nikt nie wyrzuca nikogo z terenu muzeum Auschwitz jeśli ma na sobie krótkie spodnie, warto jednak pamiętać, że odwiedzając miejsce pamięci najlepiej postawić na skromny ubiór stosowny do powagi miejsca.

 
Polecamy również: