Czy EKUZ działa w Egipcie? EKUZ Hurghada? Czy trzeba ubezpieczenie?

Czy EKUZ działa w Egipcie? EKUZ Hurghada? Czy trzeba ubezpieczenie?

Egipt od wielu la jest jednym z bardziej popularnych kierunków wakacyjnych wyjazdów dla wielu Polaków. Wycieczka do Egiptu kusi niskimi cenami, a także gwarancją dobrej pogody praktycznie w każdym miesiącu w roku. Wiele osób wybierających się o Egiptu zastanawia się czy w Egipcie działa EKUZ. Czy polskie ubezpieczenie zdrowotne działa w Egipcie? Czy do Egiptu konieczne jest posiadanie ubezpieczenia turystycznego? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawiacie się czy europejski EKUZ działa w Egipcie, w Afryce, to mamy dla Was odpowiedź. Egipt, jak powszechnie wiadomo nie należy ani do Unii Europejskiej ani do EFTA. Nawet jeśli jesteśmy ubezpieczani w Polsce i posiadamy EKUZ to EKUZ w Egipcie na niewiele nam się zda.
 
Jeśli wybieramy się do Egiptu to ubezpieczenie turystyczne musimy sobie kupić we własnym zakresie zwłaszcza, że w czasach epidemii posiadanie ubezpieczenia jest wymagane przez władze. Na szczęście nie ma żadnego konkretnego wymogu jeśli chodzi o wysokość ubezpieczenia więc jeśli chcemy, to możemy kupić najtańsze możliwe.

 
Polecamy również: