Ile alkoholu do Szwecji? Ile papierosów można z Polski i spoza UE?

Ile alkoholu do Szwecji? Ile papierosów można z Polski i spoza UE?

Na wyjazd do Szwecji decyduje się wielu Polaków. Większość osób dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że ceny wyrobów akcyzowych w Szwecji bywają zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Z tego też powodu często przewozi się alkohol i papierosy do Szwecji. Jakie są limity przywozu alkoholu do Szwecji? Ile papierosów można zabrać do Szwecji? Sprawdzimy ile można wziąć z Polski oraz ile można wziąć z krajów, które nie są członkami Unii Europejskiej. Oto limity przywozu wyrobów akcyzowych.
 
Kwestia tego ile alkoholu można przywieźć do Szwecji różni się od tego czy jedziemy do Szwecji z innego kraju Unii Europejskiej, na przykład z Polski, czy nie. Z Unii Europejskiej, a więc i z Polski, do Szwecji można przywieźć nieograniczoną liczbę alkoholu.
 
Tak, do Szwecji z Unii Europejskiej nie istnieje żaden konkretny limit alkoholu, który można przywieźć. Są jednak pewne warunki i nie można przesadzać. Szwecja pozwala na przywóz alkoholu na własny użytek lub użytek rodzinny, a nie na handel. Decyzja o tym czy nasz alkohol zostanie potraktowany jako użytek własny czy nie zależy od urzędu celnego, który będzie ewentualnie rozpatrywał sprawę. Nie można więc zbytnio przesadzać.
 


 
Nie istnieją konkretne wytyczne ale istnieją “zalecenia”. Według zaleceń szwedzkich służb można przywieźć do 10 litrów alkoholu powyżej 22%, do 20 litrów wzmacnianego wina, do 90 litrów wina i do 110 litrów piwa.
 
Spoza UE można przywieźć 1 litr mocnego alkoholu lub 2 litry wzmacnianego wina, 4 litry wina, 16 litrów piwa. Uwaga! Ze względu na chore przepisy zakupu alkoholu w Szwecji alkohol do kraju mogą przywozić osoby powyżej 20 roku życia!

 


Ile papierosów i tytoniu można do Szwecji?

Żeby przywieźć papierosy lub tytoń do Szwecji nie trzeba mieć 20 lat. Wystarczy 18. Ile papierosów można przywieźć z Polski do Szwecji? Z Polski i innych krajów UE wwozić można wyroby tytoniowe na własny użytek. W dobrym zwyczaju jest trzymanie się poniżej limitu 800 papierosów, lub 400 cygaretek lub 200 cygar lub 1 kilograma tytoniu.
 
Spoza krajów Unii Europejskiej do Szwecji można przywieźć 200 papierosów lub 100 cygaretek lub 50 cygar lub 250 gramów tytoniu. Limity można mieszać czyli na przykład wziąć połowę limitu cygaretek i połowę papierosów.

 
Polecamy również: