Czy w Maroko są rekiny? Czy rekiny w Maroku atakują ludzi?

Wyjazd na wakacje, zwłaszcza egzotyczne wakacje w Afryce w Maroko, to czas kojarzący się z odpoczynkiem i wypoczynkiem. Nikt nie chce, by urlop był popsuty na przykład przez atak rekina. Wiele osób planujących wyjazd do Maroko zastanawia się czy w Maroko są rekiny. Czy rekiny w Maroko atakują Polaków wypoczywających na wakacjach? Czy w Maroko są rekiny?

 

Królestwo Marokańskie ma dostęp zarówno do Oceanu Atlantyckiego jak i do Morza Śródziemnego. Czy na plażach w Maroko można kąpać się bez obaw o atak rekina?
 
Jeśli zastanawiacie się czy w wodach w okolicy Maroka żyją rekiny to odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Co więcej marokańskie kutry słyną z połowów rekinów. Czy jednak należy bać się ataku rekina jeśli wypoczywamy w Maroko?
 
Ataki rekinów na turystów kąpiących się w morzu zdarzają się wyjątkowo rzadko. Nie znaczy to oczywiście, że nie mogą się zdarzyć.
 
Wypoczywając w Maroko warto więc uważnie śledzić doniesienia medialne i bezwzględnie stosować się do zaleceń ratowników i zarządców plaż. Jeśli rekiny zostaną dostrzeżone to wprowadzony zostanie zakaz kąpieli, którego nie wolno łamać pod żadnym względem.

 
Polecamy również: