Turcja pogoda w lutym. Czy warto jechać? Temperatury

Turcja od wielu lat jest wakacyjnym hitem jeśli chodzi o wyjazdy na urlop. Niewiele osób kojarzy Turcję z wyjazdami na wakacje pod koniec zimy. Czy warto jechać do Turcji w lutym? Jaka jest pogoda w lutym w Turcji. Czy w Turcji w lutym jest ciepło? Oto temperatury i prognozy pogody.

 

Jaka jest pogoda w lutym w Turcji? Po dwóch dość deszczowych i chłodnych miesiącach jakimi są w Turcji grudzień i styczeń w lutym średnie temperatury zaczynają rosnąć.
 
W popularnym kurorcie Antalya na Riwierze Tureckiej w lutym średnia temperatura to w granicach 15 stopni Celsjusza z początkiem miesiąca i 16 stopni pod koniec. Niestety, wciąż można spodziewać się opadów deszczu. Te nie są intensywne jak w grudniu czy styczniu, ale są. W Antalya w lutym spada średnio 139 mm opadów.
 
W innych miastach w Turcji pogoda również nie rozpieszcza. W Izmirze można spodziewać się temperatur w granicach 13 stopni Celsjusza, a w Stanbule średnia temperatura w lutym to około 9 stopni na plusie.
 
Czy warto jechać do Turcji w lutym? Jeśli chodzi nam tylko o zwiedzanie i nie szukamy miejsca, które gwarantuje wysokie temperatury i dni pełne słońca to Turcja w lutym jest dobrym pomysłem.
 
Osoby szukające dobrej pogody powinny jednak pomyśleć o poszukaniu innego kierunku na wyjazd w lutym.

 
Polecamy również: