Czy z Holandii jest ekstradycja? Czy deportują z Holandii do Polski?

Holandia to piękny kraj do którego wyjechało wielu ciężko pracujących Polaków ale wśród nich znalazły się też osoby poszukiwane Europejskim Nakazem Aresztowania. Wielu poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania zastanawia się czy w Holandii jest ekstradycja. Czy Polska ma umowę ekstradycyjną w Holandii? Sprawdźmy to!

 

Ekstradycja do Polski to czarny sen wielu przestępców i podejrzanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Czy Holandia jest krajem, który wyda złapanego przestępcę-Polaka?
 
Tak, Polak złapany w Holandii może być deportowany do Polski ale praktyka ostatnich lat pokazuje, że holenderskie sądy nie spieszą się z wysyłaniem przestępców i podejrzanych do Polski.
 
Wszystko za sprawą praworządności w Polsce, którą w wątpliwość poddaje strona holenderska. W 2020 czy 2021 roku były nawet sytuacje w których holenderskie sądy odmawiały ekstradycji Polaka zatrzymanego w Holandii.
 
Podsumowanie: czy jest ekstradycja z Holandii do Polski? Zgodnie z opinią TSUE z powodu wątpliwości co do praworządności w Polsce nie można zawiesić wydawanie podejrzanych i skazanych Polaków do Polski jednak każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie i w razie wątpliwości dotyczących praworządnego procesu możliwe jest, że ekstradycja się nie odbędzie.

 
Polecamy również: