Czy EKUZ działa w Albanii? Czy do Albanii potrzeba ubezpieczenie?

Czy EKUZ działa w Albanii? Czy do Albanii potrzeba ubezpieczenie?

Od pewnego czasu Albania staje się popularnym kierunkiem urlopowym dla turystów podróżujących z Polski. Wiele osób, które planują swój wyjazd do Albanii zastanawia się czy w Albanii działa polskie ubezpieczenie zdrowotne. Czy w Albanii działa EKUZ? Czy do Albanii potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne czy nie?

 
Jeśli decydujemy się na wyjazd do Albanii i chcemy być objęci ubezpieczeniem zdrowotnym to musimy przygotować się na dodatkowe wydatki. Albania nie jest krajem Unii Europejskiej i nie należy również do krajów EFTA oznacza to, że jeśli posiadamy ubezpieczenie zdrowotne w Polsce i mamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego to w Albanii się ona nie przyda.

 
Warto jednak pamiętać, że Albania zawarła z Polską porozumienie i ratujące zdrowie i życie leczenie polskich obywateli w publicznych placówkach w Albanii jest bezpłatne.
 
Osoby które chcą być jeszcze dodatkowo ubezpieczone podczas wyjazdu do Albanii muszą zdecydować się na poniesienie kosztów w postaci zakupu ubezpieczenia turystycznego.

 
Polecamy również: