Czy w Turcji są rekiny? Czy rekiny w Turcji atakują ludzi?

Czy w Turcji są rekiny? Czy rekiny w Turcji atakują ludzi?

Turcja od wielu sezonów jest jednym z najczęściej wybieranych krajów na wyjazdy urlopowe przez turystów z Polski. Są jednak osoby, które nie miały jeszcze okazji wyjazdu do Turcji. Jeśli jedziecie po raz pierwszy do Turcji to pewnie zastanawiacie się czy w Turcji są rekiny. Czy w Turcji można swobodnie kąpać się w morzu bez obawy o atak rekina? Czy rekiny w Turcji atakują ludzi i odgryzają kończyny? Sprawdźmy!

 

Turcja leży nad Morzem Mamra, Morzem Czarnym, Morzem Egejskim, a także nad Morzem Śródziemnym. Jak powszechnie wiadomo są to dość ciepłe wody, a rekiny lubią takie właśnie warunki. Czy w Turcji są rekiny?
 
W wodach w pobliżu Turcji możemy liczyć się z występowaniem kilku gatunków rekinów ale historia ataków rekinów na ludzi w pobliżu wybrzeży tureckich pokazuje, że nie należy obawiać się ataku rekina w Turcji.
 
W historii zanotowano zaledwie kilkanaście ataków rekinów na ludzi w Turcji w tym cztery ataki niesprowokowane w latach 1848, 1959, 1961 i 1967. Z 12 ataków rekinów w Turcji trzy incydenty okazały się atakami śmiertelnymi – w 1848, 1929 oraz w 1967 roku. Historia pokazuje, że najniebezpieczniejszym miejscem jeśli chodzi o ataki rekinów jest Morze Mamra.
 
Podsumowanie: czy w wodach w pobliżu tureckich plaż są rekiny? Rekiny mogą pojawić się w morzu nieopodal Turcji ale ataki rekinów na ludzi w Turcji są sporadyczne i można kąpać się bez obaw.

 
Polecamy również: