Czy na Słowacji można płacić w złotówkach? Złotówki na Słowacji

Słowacja obfituje w atrakcje przy polskiej granicy, które odwiedzają przede wszystkim Polacy. Wiele osób nie wie jaka jest waluta na Słowacji i na Słowację wybiera się z portfelem pełnym złotówek. Czy jadąc na Słowację można płacić złotówkami? Czy Słowacy akceptują złotówki?

 

Kiedyś w przygranicznych miejscowościach na Słowacji stały rzędy sklepów przygotowanych pod turystów z Polski. Polacy masowo jeździli na zakupy na Słowacji. Od czasu gdy waluta Słowacji to Euro nie opłaca się już jeździć na zakupy. Większość małych sklepików przygotowanych pod ruch turystyczny upadła. Te które zostały akceptują złotówki. Podobnie jak przygraniczne atrakcje turystyczne.
 
Na Słowacji, przy granicy z Polską, zwykle można płacić w złotówkach ale nigdy się to nie opłaca. Przelicznik jaki mają sklepikarze czy usługodawcy lub restauratorzy zwykle jest bardzo niekorzystny. Zamiast płacić złotówkami na Słowacji lepiej zapłacić kartą albo wymienić pieniądze w kantorze.
 
Kurs wymiany w kantorze będzie zdecydowanie lepszy, niż kurs zaproponowany w sklepie, muzeum albo w restauracji przy granicy z Polską. Taka sama sytuacja jest na przykład w przypadku płacenia złotówkami we Lwowie i na Ukrainie. Podsumowując więc – czy na Słowacji można płacić złotówkami? Można ale lepiej tego nie robić bo się po prostu nie opłaca. To samo tyczy się płacenia koronami. Na Słowacji można płacić koronami przy granicy z Czechami ale się to nie opłaca.

 
Polecamy również: