Czy w Szwecji w niedziele są otwarte sklepy? Czy jest zakaz handlu?

Absurdalne prawa zakazujące nam robienia zakupów kiedy mamy na to ochotę sprawiły, że wielu Polaków zastanawia się czy w innych krajach jest tak samo jak nad Wisłą. Jeśli jedziecie na wczasy do Szwecji i boicie się, że nie uda się zrobić zakupów w niedziele to dziś przychodzimy Wam z pomocą. Czy w Szwecji jest zakaz handlu? Czy sklepy w Szwecji są otwarte w niedziele?

 

Wprowadzony pewien czas temu w Polsce zakaz handlu jest raczej dość wyjątkowym przepisem w skali Europy i świata. W niewielu krajach rząd tak mocno ingeruje w życie obywateli, a często po wprowadzeniu podobnych regulacji szybko się z nich wycofuje jak miało to miejsce na przykład na Węgrzech.
 
Jeśli planujecie wyjazd do Szwecji i zastanawiacie się czy sklepy są otwarte w niedziele to mamy dla Was raczej dobre wiadomości. Sklepy w Szwecji są czynne w niedziele. Oznacza to, że każda niedziela to niedziela handlowa chyba że akurat w niedziele wypada jakieś konkretne święto.
 
Sklepy w Szwecji chociażby w Sztokholmie pracują przez cały tydzień. W weekendy czyli w soboty i w niedziele można spodziewać się nieco krótszych godzin otwarcia. Oczywiście znajdą się też sklepy zamknięte w niedziele bo brak zakazu handlu nie oznacza przecież, że władze nakazują komukolwiek otwierać sklepy.
 
Ogólnie jadąc do Szwecji nie ma się co przejmować – raczej wszystko będzie otwarte.

 
Polecamy również: