Egipt pogoda w styczniu. Czy warto jechać? Temperatury

Egipt kojarzy się z wyjazdami na urlop w środku lata ale czy warto jechać do Egiptu w zimie? Jaka jest pogoda w Egipcie w styczniu? Czy w styczniu w Egipcie jest ciepło? Oto średnie temperatury i prognoza dla Egiptu w styczniu. Jaka jest pogoda w kurortach?

 
Styczeń w Egipcie na przykład w słynnym Sharm el Sheikh nie należy wcale do zimnych miesięcy, jeśli porównamy temperatury z temperaturami w Polsce czy w Europie ale na tle pozostałych miesięcy w Egipcie jest dość chłodny.
 
Styczeń to najzimniejszy miesiąc w Egipcie. W Sharm el Sheikh średnia temperatura na początku stycznia to 22 stopnie Celsjusza. W połowie miesiąca bywa o jeden stopień chłodniej ale już pod koniec stycznia temperatura znów zaczyna wzrastać do 22 stopni Celsjusza i rośnie w kolejnych miesiącach.
 
Czy w Egipcie jest ciepło w styczniu? Jeśli przyjeżdżamy z Polski to jest, ale są na świecie miejsca w których pogoda w styczniu jest lepsza. Zaletą wyjazdu do Egiptu jest brak opadów. W styczniu w Sharm średnia miesięczna opadów to 0,5 mm deszczu w ciągu miesiąca.
 
W Kairze temperatura w styczniu jest nieco niższa niż w kurortach Morza Czerwonego. Średnia temperatura z początkiem stycznia w Kairze to 19 stopni Celsjusza, a pod koniec miesiąca można spodziewać się średnio 20 stopni Celsjusza.
 
Czy warto jechać do Egiptu w styczniu? Jeśli zależy nam na pogodzie lepszej niż w Polsce i nie przepadamy za upałami to styczeń w Egipcie jest dobrym pomysłem. Osoby szukające jednak upałów powyżej 25 czy 30 stopni Celsjusza powinny wybrać inną, cieplejszą destynację.

 
Polecamy również: