Jaka waluta w Rosji? Jakie pieniądze są w Rosji? Co zabrać?

Jaka waluta w Rosji? Jakie pieniądze są w Rosji? Co zabrać?

Rosja nie jest najczęściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym ale każdego roku jest pewna liczba turystów, którzy wybierają się z Polski do Rosji. Jadąc na wczasy w Rosji w końcu trzeba będzie za coś zapłacić. Wiele osób zastanawia się jakie pieniądze są w Rosji. Jaka jest waluta w Rosji? Czym płacić w Rosji? Jakie pieniądze zabrać? Oto też hasło do krzyżówki!

 

Jeśli wybieracie się na wakacje w Rosji i zastanawiacie się jakie pieniądze są w Rosji w Moskwie czy w Petersburgu lub Obwodzie Kaliningradzkim to odpowiedź na to pytanie jest prosta: w Rosji walutą jest rosyjski rubel.
 
Międzynarodowy skrót dla rubla rosyjskiego w kodzie ISO to RUB. Jeden rosyjski rubel dzieli się na 100 kopiejek. W obiegu są zarówno monety jak i banknoty. Monety to nominały 1, 5, 10 i 50 kopiejek, a także 1, 2, 5 i 10 rubli. Banknoty rosyjskie to nominały 5, 10, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000 oraz 5000 rubli.
 
Jakie pieniądze zabrać do Rosji? Najlepiej oczywiście zabrać ruble ale w kantorach w dużych miastach bez problemu wymienimy większość twardych walut takich jak dolary czy euro. Przy granicy z Polską bez problemu wymienimy również złotówki na ruble ale jeśli jedziemy wgłąb Rosji to możliwość wymiany złotówek na ruble w kantorze może być utrudniona.
 
Ruble rosyjskie używane są nie tylko w Rosji ale też w kilku innych terytoriach. Gdzie jeszcze płaci się rublem? Ruble rosyjskie używane są w nieuznawanych republikach Abchazji i Osetii Południowej, a także w Donieckiej Republice Ludowej, Ługańskiej Republice Ludowej oraz w Autonomicznej Republice Krymu.

 
Podsumowanie: jakie pieniądze są w Rosji? W Rosji używa się rubla rosyjskiego. Jaki jest kurs rubla do złotówki? 1 rubel rosyjski to mniej więcej 0,05 PLN.

 
Polecamy również: