Czy w Czarnogórze działa EKUZ? Czy potrzebne ubezpieczenie?

Czy w Czarnogórze działa EKUZ? Czy potrzebne ubezpieczenie?

Od pewnego czasu wielu Polaków zastanawia się nad wyjazdem do Czarnogóry. Wiele osób chcących pojechać na wakacje do Czarnogóry zastanawia się czy w Czarnogórze działa EKUZ. Czy europejskie ubezpieczenie zdrowotne działa w Czarnogórze? Czy jadąc do Czarnogóry potrzebne jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawiacie się czy w Czarnogórze działa EKUZ to mamy odpowiedź. Czarnogóra nie jest krajem znajdującym się w gronie państw Unii Europejskiej. Czarnogóra nie należy także do EFTA. Co to oznacza?
 
Oznacza to, że jeśli jesteśmy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym w Polsce i wyrobimy sobie kartę EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na niewiele nam się zda w Czarnogórze Czarnogóra nie akceptuje EKUZ.
 
Jeśli chcemy mieć pewność, że jesteśmy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym w czasie pobytu w Czarnogórze to takie ubezpieczenie musimy sobie dodatkowo opłacić. Czarnogóra nie wymaga od turystów posiadania ubezpieczenia turystycznego ale przed wyjazdem do Czarnogóry warto zweryfikować tą informację bo taki wymóg może się pojawić z powodu sytuacji panującej na świecie.
 
Podsumowanie: czy Czarnogóra akceptuje EKUZ? Nie, EKUZ nie działa w Czarnogórze i jeśli koniecznie zależy nam na posiadaniu ubezpieczenia to musimy je sobie kupić.
 
Polecamy również: