Alanya pogoda w listopadzie. Temperatury. Czy warto jechać?

Alanya to piękne miasto położone na południowym wybrzeżu Turcji. Jest popularnym miejscem turystycznym ze względu na śródziemnomorski klimat, piaszczyste plaże i historyczne zabytki. Wiele osób planujących wyjazd do Alanyi zastanawia się jaka jest pogoda w Alanyi w listopadzie. Czy w listopadzie jest ciepło? Jaka jest temperatura w Alanyi w listopadzie? Sprawdźmy to!

 

Średnia temperatura w Alanyi z początkiem listopada to 23 stopnie Celsjusza ale średnia szybko spada. W połowie miesiąca wynosi około 20 stopni Celsjusza, a pod koniec listopada średnia to już tylko 18 stopni Celsjusza. To oczywiście temperatura wyższa niż w Polsce ale upalnie już nie jest.

 
W listopadzie w kurorcie Alanya można spodziewać się chłodnych wieczorów i nocy. Jeśli chcemy pozostawać na zewnątrz po zachodzie słońca konieczne będą ubrania z długim rękawem, a pod koniec miesiąca nawet kurtki.

 
Ogólnie rzecz biorąc pogoda w Alanyi w listopadzie w porównaniu do kurortów Egiptu czy krajów Zatoki Arabskiej jest dość chłodna.

 
Deszcz nie jest rzadkością w Alanyi w listopadzie. Szansa opadów wzrasta wraz z nadejściem listopada. Z początkiem miesiąca średnie opady to 85 mm, ale pod koniec już 127 mm deszczu.

 
Alanya to piękne miasto wybierane przez turystów przede wszystkim ze względu na dobrą pogodę, kąpiele w morzu i słynną Plażę Kleopatry. Jeśli chcemy korzystać z tych uroków Alanyi to wyjazd w listopadzie nie ma zbyt wielkiego sensu. Lepiej pojechać w miejsce w którym pogoda jest lepsza.

 
Polecamy przeczytać także nasz przewodnik po atrakcjach w Alanya.

 
Polecamy również: