Czy na Węgrzech jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Węgry są jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdów wśród Polaków. Wiele osób wyjeżdża na przykład by zobaczyć atrakcje w Budapeszcie albo kąpać się w termach w Budapeszcie. Jeśli planujecie wyjazd na Węgry w okresie powszechnie panującej zmiany czasu to pewnie zastanawiacie się czy Węgrzy też zmieniają czas. Dziś sprawdzimy czy na Węgrzech jest zmiana czasu. Kiedy jest zmiana czasu na Węgrzech w 2024 roku?

Unia Europejska, której członkiem są też Węgry, od dłuższego już czasu pracuje nad porzuceniem corocznej zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Stosowne regulacje zostały już opracowane ale jeszcze nie weszły w życie w praktyce. Co to oznacza? Oznacza to, że na Węgrzech jest zmiana czasu. Przynajmniej jeszcze w 2024 roku.

Kiedy jest zmiana czasu na Węgrzech? W ten sam dzień co w innych krajach Europy, które wciąż nie zrezygnowały z jej stosowania. Węgrzy tradycyjnie zmieniają czas z letniego na zimowy w ostatnią niedzielę października, a z czasu zimowego na letni przechodzą w ostatnią niedzielę marca.

Najbliższa zmiana czasu na Węgrzech planowana jest na noc z 30 na 31 marca 2024. Zegarki zostaną wówczas przestawione o godzinę do przodu. Czas letni na Węgrzech rozpoczyna się w ostatnią niedzielę marca. Wtedy to zegarki przesuwane są o godzinę do przodu z godziny 2:00 na 3:00, co oznacza skrócenie nocy i dłuższe dni.

Koniec czasu letniego przypada na ostatnią niedzielę października. Wówczas zegarki wracają o godzinę do tyłu z godziny 3:00 na 2:00, co z kolei oznacza dłuższą noc i krótsze dni.

 
Polecamy również: