Czy burger Drwala jest tylko w Polsce? Gdzie jeszcze jest?

Czy burger Drwala jest tylko w Polsce? Gdzie jeszcze jest?

Kanapka Drwala znana przez niektórych również burgerem Drwala jest jednym z największych zimowych hitów sieci popularnych restauracji McDonald’s. McDonald’s to jednak ogólnoświatowa sieć dysponująca wieloma różnymi lokalami w najróżniejszych częściach globu. Wiele osób zastanawia się czy Burger Drwala jest tylko w Polsce. Czy w innych krajach obok Polski również są podobne kanapki?
 
Jeśli zastanawialiście się czy Kanapka Drwala jest tylko w Polsce to przychodzimy Wam z odpowiedzią. Kanapka Drwala, albo chociaż coś na jej kształt, to nie tylko polski przysmak. Podobne burgery są w McDonald’s w wielu innych krajach.
 
Zacznijmy od Niemiec. Czy jest tu Drwal? W Niemczech w McDonald’s sprzedawany jest burger za którym tęskni wielu Polaków, którzy pamiętają go z zimowej oferty czyli zimową kanapkę z plackiem ziemniaczanym. A gdzie Drwal?
 
Fani Drwala ucieszą się na menu McDonalda na Słowacji i w Czechach. Tu w ofercie dwie podobne kanapki Cheese King jak Drwal w Polsce, a także Cheese King z grilowanym czeskim serem hermelin. Jest też drwal bez bułki (Cheese King Naked) oraz ciekawa kanapka z panierowanym serem – Smažák (w Czechach) znana jako burger s vyprážaným syrom na Słowacji (cena od 1,90 EUR).
 
Popularny “drwal” ale pod inną nazwą serwowany jest także w McDonald’s w Rosji. W Rosji nosi nazwę Burger Mont Blanc i w 2022 roku kosztuje 215 rubli czyli nieco ponad 11 złotych.
 
W McDonald’s na Ukrainie nie ma kanapki podobnej do Drwala. Nie spotkaliśmy go też na Białorusi i w Rosji.

 
Polecamy również: