Czy w święta sklepy są czynne? Czy w drugi dzień świąt otwarte?

Wiele osób wie, że sklepy w Wigilie są otwarte krócej niż zwykle ale nie każdy wie jak dokładnie wygląda handel w święta w pierwszy i w drugi dzień świąt. Czy w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia sklepy są czynne? Czy w drugi dzień świąt sklepy są czynne? Czy to wolne?

 
Wigilia jest dniem dosyć wyjątkowym. Nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, sklepy są czynne ale zamykane są wcześniej niż zwykle. Większość w okolicach godziny 14. Jak jest w święta?
 
Święta Bożego Narodzenia są dniami ustawowo wolnym od pracy. CO to oznacza? Ni mniej, ni więcej to, że sklepy są zamknięte. Zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt sklepy są generalnie nieczynne.
 
Warto też pamiętać, że po świętach Bożego Narodzenia 2020 rząd nakłada na nas nowe ograniczenia wśród których pojawił się pomysł zamknięcia sklepów, które nie są “niezbędne” w galeriach handlowych. Oznacza to, że po świętach i tak nie kupimy sobie nic poza zakupami spożywczymi.
 
Podsumowując: czy w święta Bożego Narodzenia sklepy są otwarte? Nie są. Większość sklepów pozostaje zamknięta. Wyjątkiem będą niewielkie sklepy prowadzone przez właścicieli oraz sklepy na stacjach benzynowych. Tam zrobimy zakupy bez większych przeszkód ale o wizycie w dużym supermarkecie w święta Bożego Narodzenia w Polsce możemy zapomnieć.

 
Polecamy również: