Ubezpieczenie do Chorwacji cena. Ile kosztuje ubezpieczenie wczasów?

Wyjazd na wakacje do Chorwacji to popularna rozrywka wśród wielu polskich podróżników. Wiele osób planujących wczasy w Chorwacji zastanawia się ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje w Chorwacji. Jaka jest cena ubezpieczenia turystycznego do Chorwacji? Jakie są ceny ubezpieczeń? Sprawdźmy to!

 

Na wstępie warto podkreślić, że Chorwacja znajduje się w Unii Europejskiej i Polacy posiadający kartę EKUZ są w niej objęci ubezpieczeniem zdrowotnym tak samo jak w Polsce. Wiele osób jednak decyduje się na wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, które mają w sobie na przykład OC czy OC sportowe. Ile to kosztuje?
 
Na cenę ubezpieczenia do Chorwacji wpływa wiele czynników od sumy ubezpieczenia przez fakt posiadania OC, OC sportowego, możliwości uprawiania sportów, ubezpieczenia bagażu czy tego czy ubezpieczenie obowiązuje w sytuacjach po spożyciu napojów alkoholowych.
 
Najtańsze, podstawowe, ubezpieczenia do Chorwacji zwykle nie mają takich opcji. Ile kosztują? Za ubezpieczenie kosztów medycznych do kwoty około 100 000 zł i z niskim ubezpieczeniem NNW trzeba zapłacić w granicach 4 złotych za dzień wakacji w Chorwacji. Takie ubezpieczenie nie ma jednak zbyt dużego sensu bo w Chorwacji jest EKUZ.
 
Droższe ubezpieczenia z kosztami leczenia około 200 000 zł, z wyższymi kwotami NNW, obejmujące sprzęt sportowy, OC i OC sportowe, a także działające po alkoholu i mające niewielkie ubezpieczenie bagażu są do Chorwacji droższe. Trzeba za nie zapłacić w granicach 6,30-6,50 zł za dzień wakacji. Podobne ubezpieczenia z jeszcze wyższą kwoto ubezpieczonych kosztów to cena w granicach 12 zł za dzień.
 
Najdroższe ubezpieczenia z pokryciem kosztów do nawet 1 mln lub więcej złotych, z wysokimi NNW, wysokim OC, OC sportowym, kosztami akcji ratowniczych, ubezpieczeniem bagażu do kwoty około 5 tysięcy złotych, a także działające po alkoholu to do Chorwacji kwoty rzędu 15-15 złotych za dzień wczasów.
 
Warto pamiętać, że dla wielu ubezpieczycieli nawet pływanie motorówką czy jazda na quadzie zalicza się do uprawiania sportu więc trzeba to brać pod uwagę poszukując ubezpieczenia do Chorwacji.
 
Jeszcze droższe są ubezpieczenia działające przy sportach ekstremalnych do których czasem zaliczane jest na przykład nurkowanie.
 
Podsumowanie: ile kosztuje ubezpieczenie do Chorwacji? Cena najprostszego i najtańszego ubezpieczenia to kwoty rzędu 4 zł za dzień ubezpieczenia, a najdroższe mogą kosztować nawet około 15 zł za dzień.

 
Polecamy również: