Ile kosztuje McDonald’s w Czechach? Ceny i menu

McDonald’s to popularna sieć restauracji szybkiej obsługi, które wiele osób odwiedza w podróży, również do Czech. Ile kosztuje McDonald’s w Czechach? Jaki jest cennik McDonalda w Czechach na przykład w Pradze w 2024 roku? Sprawdzamy ofertę i menu.

McDonald’s w Pradze pojawił się jeszcze przed podziałem Czechosłowacji w 1992 roku gdy otwarto restaurację przy Vodickova w Pradze.

Przez lata sieć rozrosła się i jest dziś największym fastfoodem w Czechach. W kwietniu 2024 roku w Czechach jest ponad 120 lokali. Około 1/3 restauracji McDonald’s w Czechach znajduje się w Pradze. W stolicy działa około 50 restauracji.

McDonald’s w Czechach ceny i menu

Podobnie jak w Polsce tak i w McDonald’s w Czechach menu składa się z oferty klasycznej, która zmienia się rzadko oraz z oferty czasowej zmieniającej się kilkukrotnie w ciągu roku. W godzinach porannych obowiązuje oferta śniadaniowa, która w Czechach jest nieznacznie bogatsza niż w Polsce.

Cheeseburger w McDonald’s w Czechach kosztuje 48 CZK, cheeseburger to koszt 48 CZK, podwójny Cheeseburger kosztuje 95 CZK, snackwrap to koszt 48 CZK, a za popularnego Big Maca trzeba zapłacić 125 CZK (około 21,60 zł), tyle samo za McRoayala.

W menu McDonald’s w Czechach jest też Big Tasty za 139 CZK, Big Tasty podwójny z bekonem za 179 CZK, Tasty Cheese za 72 CZK czy też wrapy za 135 CZK. 6 sztuk McNuggets kosztuje 115 CZK, 20 sztuk to koszt 239 CZK.

Wegetariańskie opcje to Veggie Burger za 135 CZK, w tej samej cenie wrap. Duże frytki w McDonald’s w Czechach kosztują 61 CZK.

Ile kosztują zestawy w McDonalld’s w Czechach?

Cennik zestawów to na przykład 199 CZK za zestaw z wrapem, frytkami i napojem czy 205 CZK za zestaw z kanapką. Są też opcje takie jak pudełko z nuggetsami, stripsami i 2x małe frytki za 323 CZK.

Duża Coca Cola, czy też inny duży napój, w McDonald’s w Czechach to koszt 55 CZK. Shake kosztują 69 CZK. Zestaw 2forU w McDonald’s w Czechach to koszt od 69 do 85 CZK w zależności od tego jakie kanapki wybierzemy. W menu są też zestawy na słodko na przykład z kawą i rogalikiem za 79 CZK.

McDonald’s w Czechach podsumowanie

Ceny w McDonald’s w Czechach są na dość podobnym poziomie co ceny w Polsce. Za prostego Cheeseburgera trzeba zapłacić w przeliczeniu około 8.30 zł.

Podane ceny z cennika czeskiego McDonald’s pochodzą z pierwszej połowy 2024 roku. Ceny mogą nieznacznie różnić się pomiędzy poszczególnymi restauracjami w różnych częściach kraju.

 
Polecamy również: