Czy McDonald’s jest w Rosji? Czy się wycofał?

Osoby zainteresowane Rosją często zastanawiają się czy w Rosji jest McDonald’s. Czy McDonald’s wycował się z Rosji? Czy popularne restauracje działają w Rosji? Jak nazywa się McDonald’s w Rosji? Sprawdźmy to!

Czy w Rosji jest McDonald’s? Odpowiedź na to pytanie brzmi: był, ale sieć zdecydowała się na oficjalne opuszczenie rynku rosyjskiego.

McDonald’s pojawił się w Rosji jeszcze w czasach ZSRR czyli w 1990 roku. Datą wycofania się McDonald’s z rosyjskiego rynku to maj 2022 roku. Sieć zawiesiła działalność w Rosji w marcu 2022, a oficjalnie wycofała się w maju.

Rosyjskie lokale McDonald’s zatrudniały ponad 65 tysięcy pracowników. Sieć oficjalnie wycofała się ale restauracje zostały w Rosji i przeszły rebrandowanie. Na ich miejscu powstała lokalna rosyjska sieć. Jak nazywa się McDonald’s w Rosji?

McDonald w Rosji to Smacznie i kropka czyli Wkusno i toczka. Restauracje działają od czerwca 2022 roku. Menu rosyjskiego McDonald’s jest praktycznie identyczny do menu oferowanego wcześniej przez McDonald’s.

Metro Москва/ Wikimedia

Z nazw kanapek z menu rosyjskiego odpowiednika usunięto przedrostek “Mac”, a nazwy kanapek zamieniono i tak na przykład Big Tasty to Big Special, Big Hit to dawny Big Mac, McChicken to Chickien Hit, Happy Meal to Kidz Combo, a McFlurry to teraz Ice de lux.

Ceny w rosyjskim odpowiedniku McDonald’s to na przykład 186 RUB za burger Big Hit (około 8,50 zł), 299 RUB za Big Special (13,50 PLN), 109 RUB za kawę cappucino (poniżej 5 złotych) lub 174 RUB za śniadaniową tortillę z kurczakiem (około 7,90 PLN).

Podsumowanie: czy w Rosji jest McDonald’s? Jak nazywa się McDonald’s w Rosji? W połowie 2022 roku sieć McDonald’s wycofała się z Rosji, a na jej miejscu pojawiły się restauracje Wkusno i toczka.

Polecamy również: