Kto pierwszy wita Nowy Rok? Gdzie Nowy Rok pierwszy?

Świat podzielony jest na wiele różnych stref czasowych i z tego powodu w różnych częściach świata godzina nie jest taka sama. Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem wiele osób zastanawia się gdzie Nowy Rok najwcześniej jest i jako pierwszy. Dziś sprawdzamy gdzie Nowy Rok pojawia się najwcześniej. Gdzie jako pierwsi witają nadejście Nowego Roku 2021?

 

Gdzie jako pierwsi witają Nowy Rok? Gdzie jako pierwszy będzie Sylwester? O tym kto najwcześniej, a kto najpóźniej wita Nowy Rok już wcześniej pisaliśmy ale teraz przypomnimy tylko gdzie Nowy Rok nadejdzie jako pierwszy.
 
Miejscem na Ziemi w którym Nowy Rok nadchodzi najwcześniej i najwcześniej strzelają korki od szampana jest niewielka wyspa i kraj Kiribati położony na Oceanie Spokojnym. Niewielki kraj składa się z 32 atoli i jednej wyspy koralowej.
 
Kiribati zamieszkiwane jest przez niespełna 116 tysięcy osób. Panuje tu strefa czasowa TTC+14:00. Godzina na Kiribati jest więc o 14 godzin inna niż czas londyński i o 13 godzin inna niż w Polsce.
 
Mieszkańcy Kiribati witają Nowy Rok jako pierwsi aż o 13 godzin wcześniej, niż Polacy. Tu dowiecie się gdzie Nowy Rok jest najpóźniej.

 
Polecamy również: