Do kiedy ważne stare 20 funtów? Kiedy traci ważność?

Każdy jadący do Wielkiej Brytanii lub mieszkający w UK wie dobrze, że stare banknoty 20 funtów wykonane z papieru zostały zastąpione banknotami polimerowymi. Polimerowy banknot wszedł do obiegu 20 lutego 2020 roku. Od tego czasu wiele osób zastanawia się do kiedy ważne jest stare 20 funtów. Czy stare 20 funtowe banknoty tracą ważność? Do kiedy ważne są stare banknoty wycofane z obiegu? Sprawdźmy to!

 

W lutym 2020 roku stare papierowe banknoty 20 funtów zostały zastąpione przez całkowicie nowy banknot polimerowy. Bank of England twierdzi, że to najbezpieczniejsze banknoty, które kiedykolwiek emitowano w Wielkiej Brytanii.
 
Wraz z pojawieniem się nowych banknotów pojawiły się pytania o to do kiedy ważne są stare banknoty 20 funtowe. Jeśli jesteśmy w Polsce i rzadko jeździmy do UK to czy straciliśmy właśnie pieniądze? Na szczęście nie.
 
Do kiedy ważne są 20 funtowe banknoty? Czy wciąż można używać starych banknotów 20 funtów? Na szczęście tak! Wraz z pojawieniem się polimerowych banknotów stare banknoty nie straciły ważności.
 
Przedstawiciele Bank of England podkreślają, że data w której stare 20 funtowe banknoty tracą ważność zostanie podana z 6 miesięcznym wyprzedzeniem. Dotychczas data ta nie została podana i starych 20 wciąż można używać i są w pełni akceptowalne.

 
Polecamy również: