Turystyka aborcyjna – co to jest? Co to oznacza?

Turystyka to nie tylko wyjazdy w celu zwiedzania zabytków czy leżenia na plaży. Turystyka ma wiele różnych twarzy. Kiedyś opisywaliśmy już jedną z gałęzi turystyki medycznej czyli turystykę dentystyczną. Teraz przyszła pora na jeszcze jedną rzadziej spotykaną odmianą turystyki jest turystyka aborcyjna. Co to jest turystyka aborcyjna? Czym jest?
 

Turystyka aborcyjna to najprościej mówiąc wyjazdy z krajów takich jak Polska w których aborcja na żądanie jest niemożliwa, utrudniona lub możliwa tylko przez krótki okres czasu do krajów w których aborcja jest dozwolona i łatwo dostępna. Rzadziej powodem aborcyjnych wyjazdów jest niższa cena aborcji w sąsiednim kraju.
 
Mowa więc o wyjazdach z Polski na przykład do Czech czy na Słowację lub Ukrainę czy też wyjazd z krajów takich jak Francja czy Hiszpania do krajów w których aborcja jest szeroko dostępna jak chociażby w Holandii.
 
Polska jest jednym z krajów z najbardziej restrykcyjnych przepisów aborcyjnych więc wiele klinik na Słowacji czy w Czechach przygotowuje swoje oferty przyjeżdżających właśnie znad Wisły. W Europie aborcja na żądanie dostępna jest m.in. w Austrii, na Białorusi, w Belgii, Bułgarii, Chorwacji, na Cyprze, w Czechach, Danii, Estonii, Francji, Gruzji, Niemczech, Grecji, na Węgrzech i Islandii, Włoszech, Litwie, Łotwie, Luksemburgu, Mołdawii, Czarnogórze, Holandii, Norwegii, Macedonii, Portugalii, Rosji, Słowacji czy Słowenii.

 
Polecamy również: