Jak płacić na Ukrainie? Karta czy gotówka?

W głowach wielu osób powszechne są wciąż standardy o głębokim zacofaniu Ukrainy przez to nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak płacić na Ukrainie. Wielu turystów rozmyśla o tym temacie więc dziś postanowimy odpowiedzieć raz na zawsze na to pytanie. Jak płacić w Kijowie? Jak płacić w Odessie? Jak płacić we Lwowie? Sprawdźmy!

 
Wiele osób jadących po raz pierwszy na Ukrainę ma w głowie wiele stereotypów z dawnych lat i myśli, że Ukraina jest bardzo zacofana. Nie jest aż tak bardzo zacofana jak można się spodziewać, przynajmniej nie w większych ośrodkach miejskich.
 
Osoby które chcą zwiedzić Odessę, Kijów czy Lwów mogą zastanawiać się czy na Ukrainie można płacić kartą i odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Na Ukrainie można płacić kartą, można też płacić gotówką, a tu zobaczycie jakie pieniądze najlepiej wziąć ze sobą do Lwowa, ale to poradnik przede wszystkim dla zachodniej części kraju.
 
Na Ukrainie da się bez problemu płacić polskimi kartami płatniczymi oraz gotówką. Tradycją na Ukrainie są też płatności w dolarach na przykład za zakup samochodu albo tam też inne popularne płatności często spotykane na Ukrainie ;-). Generalnie w dużych ośrodkach miejskich na Ukrainie płacimy tak samo jak w Polsce czyli tak jak chcemy!

 
Polecamy również: