Czy 11 listopada apteki są otwarte? Czy apteki czynne w 2023?

Nadchodzący 11 listopada to w Polsce wyjątkowy dzień. Świętujemy wówczas Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniając odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów, wspominamy bohaterów którzy umarli, byśmy mogli żyć jako wolni ludzie. Jest to również dzień ustawowo wolny od pracy, który obchodzimy z rozmachem i patriotyzmem. Wiele osób zastanawia się czy 11 listopada apteki są otwarte. Czy 11 listopada apteki działają? Jakie mają godziny otwarcia?

Narodowe Święto Niepodległości, przypadające 11 listopada, to jedno z nielicznych świąt ustawowo wolnych od pracy w Polsce. Jest to czas, kiedy mieszkańcy obchodzą rocznicę odzyskania niepodległości uczestnicząc w różnych uroczystościach: paradach czy mszach świętych. Nawet w takim dniu może dopaść nas konieczność zakupu lekarstw. Co wówczas zrobić?

W dniu 11 listopada, ze względu na charakter święta i ustawowe wolne od pracy, wiele aptek będzie zamkniętych. Jeśli potrzebujemy dokonać zakupu w aptece w okolicy 11 listopada to lepiej to zrobić przed świętem. Nie znaczy to jednak, że wszystkie apteki 11 listopada są zamknięte.

Nie wszystko jest stracone. W miastach zwykle funkcjonują apteki dyżurujące, które są otwarte nawet w dni ustawowo wolne od pracy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nagląco potrzebują leków. Apteki dyżurujące zazwyczaj są znakowane informacją o dyżurze i godzinach otwarcia w okolicach placówek. Zwykle aptekami dyżurującymi są te, które zwykle są aptekami całodobowymi.

Podsumowanie: czy 11 listopada w święto niepodległości apteki są otwarte? 11 listopada to wyjątkowy dzień będący dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że wiele z aptek które w zwykłe dni są otwarte jest tego dnia nieczynnych. Aptek czynnych 11 listopada warto szukać na liście aptek dyżurujących w naszym mieście, a przed wybraniem się do konkretnej placówki warto na przykład zadzwonić, by upewnić się że jest otwarta 11 listopada.

Polecamy również: