Co to jest hotel butikowy? Jakie są hotele butikowe? Cechy

Na świecie wiele jest różnych rodzajów hoteli i każdy z nich ma swoje osobne cechy. Ciekawą kategorią hotelową są hotele butikowe. Co to znaczy hotel butikowy? Jaka jest definicja i jakie są cechy hoteli butikowych? Jakie są hotele butikowe? Oto informacje.

 
Nie ma jednoznacznej definicji typowego hotelu butikowego znanego czasem jako boutique hotel ale wszystkie z nich mają pewne charakterystyczne cechy. Jakie są cechy hotelu butikowego?
 
Hotel butikowy to głównie hotel nie należący do żadnej dużej sieci hotelowej. Hotele butikowe to również hotele zdecydowanie mniejsze od gigantów należących do największych sieci, chociaż istnieją też specjalne gałęzie dużych sieci handlowych skupiające właśnie hotele butikowe – wśród nich na przykład Edition Hotels należące do sieci Mariott albo Indigo należące do InterContinental Hotels Group.

 

Hotel butikowy zwykle ogranicza się do maksymalnie 100 pokoi ale znajdują się też takie oferujące ich zaledwie kilkanaście.
 

 

Hotele butikowe mimo bycia hotelami niesieciowymi zwykle są hotelami średnio lub nawet ponadprzeciętnie luksusowymi. Przez ograniczoną liczbę pokoi zapewniają bardziej kameralną atmosferę oraz 24 godzinny room service Często oferują wyszukane restauracje i akceptują zwierzęta.

 
Hotele butikowe pojawiły się w latach 80. ubiegłego wieku jako opozycja do dużych sieci hotelowych i standardu oferowanych w nich usług. Hotele butikowe pojawiły się głównie w centrach dużych miast i tak pozostało do dziś. Większość z nich znajduje się w historycznych centrach miast, początkowo w wielkich metropoliach takich jak Londyn czy Nowy Jork (Morgans Hotel) czy San Francisco z hotelem Clarion Bedford Hotel.
 

 
Kolejną ważną cechą hotelu butikowego jest jego wystrój wnętrz. Często każdy z oferowanych pokoi urządzony jest inaczej. Do wysstroju wnętrz używane są wysokiej jakości meble i materiały. Często hotele butikowe mogą pochwalić się ciekawym projektem wnętrza zamówionym na przykład w słynnym biurze projektowym. W hotelu butikowym można też spotkać na przykład dzieła sztuki.

 
Polecamy również: