Polska na CZERWONEJ liście na Ukrainie. Czy można jechać na Ukrainę?

Polska na CZERWONEJ liście na Ukrainie. Czy można jechać na Ukrainę?

Jeśli jeszcze do kogoś nie dotarły te informacje to mamy złe wiadomości. W piątek 23 października 2020 roku Ukraina zaktualizowała listę krajów, które dostały się na czerwoną listę. Czerwona lista to lista krajów z których nie można jechać na Ukrainę bez kwarantanny lub wyników testu. Czy można jechać na Ukrainę? Czy Ukraina wpuszcza Polaków?

 
Aktualizacja: Polska trafiła na Zieloną Listę 11 grudnia 2020 roku
 
Co tydzień na Ukrainie definiowana jest nowa lista miast i regionów znajdujących się w strefie czerwonej, pomarańczowej, żółtej i zielonej z różnymi ograniczeniami. Aktualizowana jest też lista krajów z których można wjechać na Ukrainę bez kwarantanny. 23 października 2020 roku Polska trafiła na czerwoną listę na Ukrainie. Co to oznacza?
 
Ze względu na znaczne przyrosty w oficjalnej liczbie aktywnych przypadków, które w Polsce w ostatnim czasie były wyższe niż na Ukrainie wschodni sąsiad wpisał Polskę na czerwoną listę. Czy oznacza to, że nie można jechać na Ukrainę? Teoretycznie nie. Granice Ukrainy są otwarte więc jechać można ale wiąże się to albo z koniecznością odbycia obowiązkowej kwarantanny na Ukrainie albo z koniecznością posiadania świeżo wykonanego negatywnego testu na obecność sami wiecie czego. Z kwarantanny zwalnia też test wykonany na Ukrainie.

 
Na zielonej liście znajdują się m.in. Węgry czy Niemcy. Razem z Polską na czerwoną listę trafiły takie kraje jak Holandia, Belgia, Czechy czy Rumunia, Chorwacja i Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. W sumie na czerwonej liście na Ukrainie znajduje się 51 krajów.
 
Na czerwoną listę na Ukrainie trafiają kraje w których w ciągu ostatnich dwóch tygodni zanotowano więcej przypadków na 100 000 mieszkańców niż na Ukrainie.

 
Polecamy również: