Machu Picchu – cennik, bilety, zwiedzanie 2024. Ile kosztuje wycieczka?

Machu Picchu to najlepiej zachowane na świecie miasto Inków znajdujące się w Peru w niewielkiej odległości od Cuzco. W 2024 roku popularna atrakcja turystyczna jest cały otwarta i wiele osób zastanawia się ile kosztuje wycieczka do Machu Picchu. Ile kosztuje wstęp do Machu Picchu? Jaki jest cennik biletów zwiedzania? Sprawdźmy ceny!

Machu Picchu, położone na wysokości ponad 2400 metrów nad poziomem morza, to mistyczne miasto Inków, które wciąż budzi zachwyt i fascynację swoją architekturą, krajobrazem i historią. Ukryte w gęstych andyjskich lasach, to miejsce, które zachwyca swą urodą i tajemniczością, przyciągając setki tysięcy turystów z całego świata każdego roku.

Ruiny miasta z II połowy XV wieku to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych na świecie. Po przerwie spowodowanej zaognioną sytuacją polityczną atrakcja znów jest otwarta. Ile kosztuje wstęp do Machu Picchu? Po ile są bilety?

Cena wstępu do Macchu Picchu jest dość wysoka i ostatecznie zależy od tego jaki program wycieczki mamy zamiar sobie zakupić.

Wstęp na trasę Llaqta de Machupicchu to koszt ale nie jest też zbyt niska. Bilet wstępu dla osoby dorosłej to koszt 152 PEN czyli w przeliczeniu na złotówki około 160 PLN (około 40 USD). Bilet ulgowy i studencki to koszt 77 PEN.

Trasa Circuito 4 + Montana Waynapicchu czyli wstęp na górę to koszt odpowiednio 200 i 125 PEN. Trasa Montana Machupicchu + Circuito 3 to koszt również 200 i 125 PEN, trasa Montana Machupicchu + Circuito 4 to koszt 152 i 77 PEN, a trasa Circuito 1 i 2 + Puente Inka to koszt 152 i 77 PEN.

Trasa Cena dla osoby dorosłej (PEN) Cena za bilet ulgowy/studencki (PEN)
Wstęp na trasę Llaqta de Machupicchu 152 77
Trasa Circuito 4 + Montana Waynapicchu 200 125
Trasa Montana Machupicchu + Circuito 3 200 125
Trasa Montana Machupicchu + Circuito 4 152 77
Trasa Circuito 1 i 2 + Puente Inka 152 77

Podsumowanie: jaki jest cennik zwiedzania Machu Picchu? Najtańsze bilety normalne do Machu Picchu to koszt 152 PEN. Warto pamiętać, że liczba odwiedzających w ciągu dnia jest ograniczona do 1000 więc należy zarezerwować swoje bilety z jak największym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że nasza wycieczka do Machu Picchu przebiegnie zgodnie z planem.

Gdzie kupić bilety do Machu Picchu? Można je kupić na oficjalnej stronie internetowej pod adresem machupicchu.gob.pe.

 
Polecamy również: