Jaki jest język w Egipcie? Czy język egipski czy arabski?

Jaki jest język w Egipcie? Czy język egipski czy arabski?

Wiele osób jadących do Egiptu zastanawia się w jakim języku mówią w Egipcie. Czy w Egipcie używany jest język egipski? Czy w Egipcie mówią po arabsku? Sprawdzamy jaki jest urzędowy język w Egipcie i jak mówią w kraju.

 
Wnikliwi Czytelnicy Kawiarniany.pl wiedzą już czy w Egipcie mówią po angielsku i po polsku. Teraz czas zastanowić się jaki jest język urzędowy w Egipcie. Jeśli myśleliście, że w Egipcie mówią po egipsku to byliście w błędzie.
 
Język egipski istniał, ale obecnie jest już martwym językiem. Językiem wywodzącym się z egipskiego jest język koptyjski używany głównie w liturgii kościoła koptyjskiego w Egipcie.
 
Jakim językiem mówią w Egipcie? Język obowiązujący w Egipcie to język arabski. To język urzędowy w Egipcie. Znaczna część osób w Egipcie w zwykłych rozmowach porozumiewa się egipskim dialektem języka arabskiego. Mowa o tak zwanym dolnym Egipcie znana przez niektórych jako dialekt kairski.
 
Mniej popularnymi dialektami są Ṣaʽīdi arabski używany przez około 30% ludności. Zdecydowanie mniej popularnym z języków mniejszości jest dialekt północno-zachodni.

 
Polecamy również: