Czy marcowe słońce opala? Czy słońce w marcu opala?

Czy marcowe słońce opala? Czy słońce w marcu opala?

Marzec jest miesiącem w którym rozpoczyna się wiosna, a temperatura zaczyna wzrastać. Nie jest jeszcze gorącą ale bywają ciepłe i słoneczne dni. Wiele osób zastanawia się czy słońce w marcu opala. Czy wiosenne słońce opala? Czy w marcu i kwietniu można się opalać? Sprawdźmy to!

 
Temperatury zdecydowanie niższe niż latem sprawiają, że nie każdy wie czy w marcu można się opalać. Trzeba pamiętać, że nawet mimo niskich temperatur już z początkiem wiosny można się opalać i da się opalać. Oczywiście wiosenne opalanie nie przypomina znanego z lata leżenia na plaży ale na skórę też trzeba uważać.
 
Czy słońce w marcu opala? Tak! Należy pamiętać, że to nie wysokie letnie temperatury sprawiają, że skóra staje się ciemniejsza. Opalanie to wynik wystawienia skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie to pojawia się nawet gdy nie ma wysokiej temperatury.
 
Jeśli tylko pogoda pozwala na to by rozłożyć się na leżaku czyli jest wystarczającą ciepło by się nie przeziębić w marcu to również można się opalić. Wystawiając się na słońce w marcu lub w kwietniu można złapać opaleniznę więc warto wyposażyć się w krem z filtrem.
 
Kiedy najlepiej się opalać? Słońce najlepiej opala gdy jest wysoko na niebie. Późnym popołudniem gdy chyli się już ku zachodowi w marcu raczej się nie opalimy zbyt bardzo.

 
Polecamy również: