Czy w Holandii jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Holandia odwiedzana jest głównie przez bogatych turystów czyli nie przez Polaków, dlatego też wiele informacji o Holandii nie dociera do powszechnej świadomości osób mieszkających nad Wisłą. Jeśli zastanawiacie się nad wyjazdem do Holandii w okresie zmiany czasu czyli jesienią lub na wiosnę to pewnie zastanawia Was czy trzeba przestawić zegarek jadąc do Amsterdamu. Sprawdzamy czy w Holandii jest zmiana czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Kiedy jest zmiana czasu w Holandii?

 
Dyskusja o tym czy warto wciąż być przywiązanym do przedpotopowego wynalazku w postaci zmiany czasu trwa w Europie już od lat. Niestety niewiele konstruktywnego z niej wynika i wciąż jesienią i na wiosnę wiele krajów przechodzi przez szkodliwą dla wielu osób procedurę. Co będzie w przyszłości? Teoretycznie w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził możliwość braku zmiany czasu w Unii Europejskiej, więc poczekamy – zobaczymy. Niestety Holandia również należy do krajów w których zmiana czasu obowiązuje. Powiedzmy sobie to jasno: w Holandii jest zmiana czasu.
 
Tylko niektóre państwa w Europie już teraz zdecydowały się na rezygnację ze zmiany czasu. Czasu nie zmienia się w Rosji i w Turcji ale w Holandii się zmienia. Zmiana czasu w Holandii tradycyjnie zaplanowana jest na ostatnią niedzielę października oraz na ostatnią niedzielę marca. Kiedy i jaki czas się zmienia w Holandii?
 
Wskazówki zegarków z czasu letniego na zimowy przestawiane są w październiku, a w marcu z zimowego na letni. W 2020 roku zmiana czasu w Holandii odbędzie się w nocy z 24 na 25 października, a w 2021 roku Holendrzy powrócą do czasu letniego nocą z 27 na 28 marca. Wtedy w Holandii i również w Polsce pośpimy krócej.

 
Polecamy również: