Ile stopni ma woda w Balatonie w maju? Maj temperatura wody

Maj to w Węgrzech miesiąc w czasie którego temperatury powietrza są już całkiem wysokie. Wiele osób, które planują wyjazd nad Balaton przed sezonem zastanawia się czy w maju woda w Balatonie jest ciepła. Jaka jest średnia temperatura wody Balatonu w maju? Sprawdźmy to!

 
Jeśli popatrzymy na historyczne dane dotyczące średniej temperatury wody w Balatonie w maju to szybko dowiemy się, że średnia temperatura Balatonu w maju to 16,7 stopni Celsjusza.
 
Czy można kąpać się w Balatonie w maju? Z początkiem miesiąca średnia temperatura wody to zaledwie około 14-15 stopni więc weekend majowy nad Balatonem nie jest jeszcze dobrym momentem na pływanie.
 
Im bliżej czerwca tym średnia temperatura wody w Balatonie podnosi się. W ostatnich tygodniach maja można spodziewać się nawet 18 lub 20 stopni Celsjusza.
 
Podsumowanie: czy woda w Balatonie jest ciepła w maju? Średnia miesięczna temperatura wody w maju nie należy do najwyższych ale już w ostatnich tygodniach miesiąca temperatury wody mogą oscylować nawet około 20 stopni Celsjusza. Nie jest to temperatura idealna do kąpieli ale dla niektórych pływaków to już całkiem sporo!

 
Warto przeczytać również: