Czy do Finlandii potrzebna jest Zielona Karta? Czy wystarczy OC?

Finlandia nie jest znana jako ciekawy i popularny kierunek wakacyjnych podróży więc nie każdy wie jakich dokumentów potrzeba do Finlandii jeśli zdecydujemy się na wyjazd własnym samochodem. Wielu kierowców zastanawia się czy jadąc do Estonii potrzebna jest Zielona Karta. Czy trzeba ją mieć?

 

Jeśli planujecie wyjazd do Finlandii własnym samochodem i zastanawiacie się czy potrzeba wcześniej zdobyć Zieloną Kartę to odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Finlandia jest jednym z krajów, które należą d Systemu Zielonej Karty ale nie każdy kraj systemu wymaga przecież posiadania dokumentu. Czy Finlandia wymaga go od Polaków?

 
Jadąc do Finlandii nie musimy martwić się o posiadanie Zielonej Karty pod jednym warunkiem: jeśli nasz wyjazd nie będzie przebiegać przez terytorium Rosji. Rosja jest jednym z krajów do których posiadanie Zielonej Karty jest wymagane.

 
Podsumowanie: czy do Finlandii potrzebna jest Zielona Karta? Jadąc autem do Finlandii nie trzeba mieć Zielonej Karty, warto jednak pamiętać że po drodze mogą znajdować się kraje, które posiadania Zielonej Karty wymagają.

 
Polecamy również: