Czy w Chorwacji można płacić kunami w 2024?

Sezon wakacyjny w 2023 roku to kolejny sezon wakacyjny w którym wielu Polaków wybiera się na wczasy do Chorwacji. Wiele osób zastanawia się czy w Chorwacji można płacić kunami w 2024 roku. Czy w Chorwacji są kuny? Czy można płacić kunami w Chorwacji? Co zrobić z kunami? Sprawdźmy to!

Wielu turystów, którzy po raz kolejny w swoim życiu wybierają się do Chorwacji ma ze sobą zapas dawnej chorwackiej waluty czyli kun.

Czy w 2024 roku w Chorwacji można płacić kunami? Czy kuny wciąż są legalnym środkiem płatniczym na wakacjach w Chorwacji?

Od początku 2023 roku w Chorwacji walutą jest już euro. Czy można płacić kunami w 2024 roku? Nie, tylko przez pierwsze dwa tygodnie 2023 roku, po oficjalnym wprowadzeniu euro, kunami można było wciąż płacić. W tym roku nie można już używać dawnej chorwackiej waluty.

W Chorwacji można było płacić tylko do 14 stycznia 2023 roku. Obecnie kuny nie są już akceptowalnym środkiem płatniczym w Chorwacji i trzeba mieć ze sobą euro lub płacić kartą.

Podsumowanie: czy w Chorwacji można płacić kunami? Nie, od 14 stycznia 204 nie można płacić kunami w Chorwacji. Do końca 2023 roku można było bez opłat wymienić w bankach (oczywiście w bankach w Chorwacji, nie w Polsce) do 100 banknotów i 100 monet dawnej chorwackiej waluty. Obecnie w 2024 roku na wczasach nie można płacić kunami.

Polecamy również: