Ile kosztuje pociąg do Wiednia z Bratysławy? Cena i czas dojazdu

Bratysława położona jest zaledwie około godziny jazdy od Wiednia. Nic więc dziwnego, że większość podróżujących do Bratysławy zastanawia się jak dojechać do Wiednia i ile kosztuje bilet do Wiednia. Dziś sprawdzimy ile kosztuje pociąg z Bratysławy do Wiednia i ile kosztuje autobus z Bratysławy do Wiednia. Jak dojechać z Bratysławy do Wiednia?

 
Ostatnio żartowaliśmy, że jedną z największych atrakcji w Bratysławie jest pociąg do Wiednia ale w istocie bliskość austriackiej stolicy jest jedną z największych zalet największego miasta na Słowacji.
 
Bratysława wybierana jest przez biedniejszych turystów, których nie stać na hotele lub wynajem mieszkania w Wiedniu. Z Bratysławy dojeżdżają pociągiem lub autobusem do Wiednia. Dziś sprawdzimy jak wygląda połączenie kolejowe.
 
Pociąg z Bratysławy do Wiednia obsługiwany jest przez austriackie przedsiębiorstwo kolejowe. Zwykle pociągi z dworca kolejowego w Bratysławie do Wiednia kursują od 5:38 do 22:38 z częstotliwością co godzinę. Pociąg jedzie nieco ponad godzinę.
 
Wyjątkiem jest dodatkowy pociąg poranny i dodatkowy pociąg południowy o 12. Opłacalnymi biletami na pociągi łączące Bratysławę z Wiedniem jest pakiet Bratislava-Ticket znany też jako Euregio Slovakia dający możliwość używania komunikacji publicznej oraz pociągów.
 
Koszt takiego biletu to 16 EUR, koszt tygodniowego to 38 EUR, a miesięcznego 118 EUR. Da się oczywiście pojechać taniej do Wiednia. Ceny niektórych połączeń to już od 3 EUR chociaż takie bilety to rzadkość. Trzeba przyjąć, że podróż w jedną stronę na pojedynczym bilecie to 11,20 EUR. Nieco tańszym, chociaż wcale nie dużo wolniejszym, sposobem dojazdu z Bratysławy do Wiednia jest autobus. Autobus do Wiednia kosztuje 8 EUR.

 
Polecamy również: