Gdzie były Igrzyska Europejskie? W jakich krajach były?

Gdzie były Igrzyska Europejskie? W jakich krajach były?

Igrzyska Europejskie to wielodyscyplinowe zawody sportowe, które odbywają się co cztery lata. Wiele osób nie słyszało do tej pory o tej niezwykle prestiżowej imprezie sportowej, a miała ona już dwie edycje! Wiele osób zastanawia się gdzie były Igrzyska Europejskie. W jakich miastach do tej pory były igrzyska? W których krajach były Igrzyska Europejskie? Sprawdźmy to!

 

Igrzyska Europejskie to niezwykle prestiżowa, cykliczna impreza, której pierwsza edycja miała miejsce w czerwcu 2015 roku. To wręcz niewiarygodne, że wiele osób o niej nie słyszało! Gdzie były pierwsze Igrzyska Europejskie?
 
Pierwsze Igrzyska Europejskie zostały zorganizowane w dniach od 12 do 28 czerwca w Baku. Nie chodzi o bak do którego leje się paliwo na stacji benzynowej, a o stolicę Azerbejdżanu. Azerbejdżan to niewielkie państwo na Kaukazie Północnym nad Morzem Kaspijskim leżące w znacznej większości na terenie Azji Zachodniej.

 

Po udanej pierwszej edycji Igrzysk Europejskich w Baku, kolejna edycja odbyła się w kolejnej prestiżowej lokalizacji. Areną europejskich zmagań w 2019 roku był Mińsk, stolica Białorusi, a za inaugurację imprezy odpowiadał Aleksander Łukaszenko, znany również jako popularny Baćka. Do tej pory najbardziej utytułowaną reprezentacją na igrzyskach jest reprezentacja Rosji.
 

Trzecia już edycja zaplanowana jest na przełom czerwca i lipca. Tym razem sportowców z całej Europy gościć będzie miasto królów Polski – Kraków.
 
W czerwcu 2027 roku planowana jest kolejna edycja Igrzysk Europejskich. Niestety kwietniu 2023 roku wciąż jeszcze nie wiadomo gdzie zostanie zorganizowana.
 

Wszystkie dotychczasowe edycje Igrzysk Europejskich, a także przyszłe, są organizowane w duchu jedności i współpracy między państwami europejskimi, które poprzez sport chcą zacieśnić swoje relacje i przyczynić się do budowania lepszego, bardziej zintegrowanego i tolerancyjnego świata.

 
Polecamy również: