Czy we Francji działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Czy we Francji działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Francja to ciekawa destynacja turystyczna zwłaszcza dla narciarzy. Wiele osób planujących wyjazd do Francji zastanawia się czy we Francji działa EKUZ. Czy we Francji jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która zapewnia dostęp do świadczeń medycznych w przypadku choroby lub wypadku za granicą? Czy do Francji trzeba dodatkowe ubezpieczenie turystyczne? Sprawdźmy to!

 

W kontekście Francji, która jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie, ważne jest sprawdzenie czy EKUZ działa na jej terenie. Czy we Francji działa EKUZ?

 
Tak, we Francji działa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Francja jest jednym z krajów Unii Europejskiej, które należą do systemu EKUZ i akceptują karty wydane w innych krajach należących do tego systemu. W razie potrzeby posiadacze karty EKUZ mogą skorzystać z publicznej opieki medycznej we Francji, a koszty leczenia zostaną zrefundowane przez odpowiednie krajowe instytucje ubezpieczeniowe w tym wypadku przez polski NFZ.

 
Polacy we Francji mogą więc skorzystać z publicznej służby zdrowia. Czy do Francji trzeba ubezpieczenie turystyczne? Warto pamiętać, że karta EKUZ to nie to samo co ubezpieczenie turystyczne.
 
Ubezpieczenie turystyczne to produkt finansowy oferowany przez firmy ubezpieczeniowe, które ma na celu ochronę podróżnych w czasie wyjazdów turystycznych. Obejmuje ono zazwyczaj wiele różnych ryzyk, takich jak utrata bagażu, odwołanie lotu, choroba czy wypadek za granicą. Może mieć też pakiet OC, OC sportowego czy zwrot kosztów akcji ratunkowej który może być ważną kwestią na przykład dla narciarzy.
 
Jeśli wybieramy się do Francji i potrzebujemy czegoś więcej niż tylko zwykłego dostępu do publicznej służby zdrowia to warto wziąć pod uwagę zakup ubezpieczenia turystycznego do Francji.

 
Podsumowując: czy we Francji działa EKUZ? Tak, karta est dostępna dla Polakwó podróżujących do Francji. Dzięki EKUZ mają oni prawo do korzystania z opieki medycznej na takich samych warunkach jak mieszkańcy Francji. Należy jednak pamiętać, że EKUZ nie jest równoznaczna z ubezpieczeniem turystycznym i nie obejmuje wszystkich kosztów na które możemy natrafić w podróży.

 
Polecamy również: