Jak dzwonić na Litwę? Numer kierunkowy na Litwę

Litwa nie należy do najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych podróży dlatego też jeśli przyjdzie Wam zadzwonić na Litwę na przykład by zarezerwować nocleg w hotelu to możecie mieć problem. Jaki problem? Problem z tym jak zadzwonić z Polski na Litwę. Do tego potrzebny jest numer kierunkowy. Jaki jest kierunkowy na Litwę? Sprawdźmy to!

 

Międzynarodowy numer kierunkowy to kilka cyferek, zwykle po dwie lub trzy, przed właściwym numerem telefony, który chcemy wybrać by się gdzieś dodzwonić. Każdy kraj na świecie ma swój unikalny numer kierunkowy. Jeśli chcecie zadzwonić z Litwy do Polski to też jest Wam potrzebny.
 
Jaki jest kierunkowy z Litwy do Polski? Jeśli dzwonicie na przykład z Wilna to przed polski numer należy dopisać jeszcze +48 na komórce lub 00 na stacjonarnym i wtedy połączycie się. A jak jest w drugą stronę czyli z Polski na Litwę?
 
Numer kierunkowy konieczny do dopisania przed litewskim numerem telefonu dzwoniąc na Litwę z Polski lub innego kraju to +370. Teraz już wiecie jak dzwonić na Litwę! Oczywiście +370 to kierunkowy kraju, a poszczególne miasta w różnych państwach mogą mieć jeszcze swoje kierunkowe w przypadku numerów stacjonarnych.

 
Polecamy również: